لوگو نگین زاگرس
رقابت دیجیتالی استرالیا در حال کاهش است
دیجیتال

رقابت دیجیتالی استرالیا در حال کاهش است

براساس گزارشی که اخیراً توسط کمیته توسعه اقتصادی استرالیا (CEDA) منتشر شده است ، توانایی استرالیا در رقابت با سایر کشورها در دنیای دارای فناوری رو به کاهش است.

در سال 2019 استرالیا به رده چهاردهم در جدول لیگ جهانی رقابت های دیجیتال سقوط کرد ، از 13th در سال گذشته و نهم در سال 2015.

نتایج حاصل از رتبه بندی جهانی رقابت دیجیتال که توسط مؤسسه بین المللی توسعه مدیریت مستقر در سوئیس مستقر شده است ، نشان می دهد که استرالیا در مناطقی مانند آموزش علوم ، زیرساخت های اطلاعاتی و ارتباطی و سواد دیجیتال در حال شکایت است.

رقابت دیجیتال چیست؟

رقابت دیجیتالی یک معیار استاندارد از توانایی یک کشور در توسعه فناوریهای دیجیتالی برجسته و همچنین تمایل آن برای سرمایه گذاری در تحقیق و توسعه (R&D) و ارتقاء آموزش سواد آموزی دیجیتال برای ایجاد دانش جدید است که همگی محرکهای اصلی توسعه اقتصادی هستند.

کشورهای محرک پول و تلاش خود را برای این فرایند به کار می گیرند ، آن را به عنوان کشور سازی می دانند که از عدم اطمینان آینده محافظت می کند. این کشورها در رده بندی رتبه بالایی دارند. کشورهایی که در لیست پایین قرار دارند ، واکنشی نشان می دهند ، عقب می نشینند و به دیگران اجازه می دهند در مرحله اول قرار بگیرند.

در چه مناطقی عقب هستیم؟

نمره کلی رقابت رقمی دیجیتال دارای سه مؤلفه است: دانش ، فناوری و آمادگی آینده.

نمرات استرالیا در میان این دسته ها نشان می دهد که برای آمادگی در آینده باید بسیار سخت تر تلاش کنیم. نمرات ما نیز در زیر گروه های نگرش تطبیقی ، چابکی در تجارت و ادغام فناوری اطلاعات قرار می گیرد.

در یک رشته از 63 کشور جهان ، استرالیا با مهارت های دیجیتالی و فناوری فعلی و تمایل کارفرمایان برای آموزش کارمندان خود در این مناطق 44مین رتبه را دارد.

رقابت دیجیتالی استرالیا در حال کاهش است
رتبه بندی کلی و دسته بندی در رقابت دیجیتال برای استرالیا ، 2015-1919

رقابت دیجیتالی استرالیا

کدام کشورها این کار را به درستی انجام می دهند؟

ده کشور برتر در سال 2019 ایالات متحده ، سنگاپور ، سوئد ، دانمارک ، سوئیس ، هلند ، فنلاند ، هنگ کنگ ، نروژ و کره جنوبی هستند.

همه با نگاهی به رویکرد استراتژیک پنج کشور برتر ، بر تولید دانش تأکید دارند ، اما فراتر از آن رویکردهای متفاوتی برای رقابت دیجیتال وجود دارد. ایالات متحده و سوئد بر تولید دانش ، ایجاد محیطی مساعد برای توسعه فناوری ، و ایجاد تمایل به نوآوری ، تأکید مساوی دارند. سنگاپور ، دانمارک و سوئیس هر کدام بر یک یا دو عامل تأکید بیشتری دارند.

فارغ التحصیلان بیشتر STEM

در رتبه 53 ، استرالیا به نسبت فارغ التحصیلان دانشگاهی ما در رشته های علوم و ریاضیات – افرادی که اکنون تحقیق و توسعه انجام می دهند و در آینده نیز این کار را انجام می دهند ، در رتبه دوم قرار دارند. دانشگاه های ما جزو بهترین های جهان هستند ، بنابراین این مشکل نیست. اگر شغل این فارغ التحصیلان وجود داشته باشد ، دانشگاه ها تقاضا را برآورده می کنند.

بیشتر بخوانید: استرالیا باید بخاطر اتوماسیون برای ضررهای شغلی گسترده آماده شود

فن آوری های اطلاعاتی و ارتباطی استرالیا ، از جمله زیرساخت های اینترنت ، در رتبه 54 نیز بسیار ضعیف است. این باعث تعجب بسیاری از مشاغل و اشخاص استرالیایی نمی شود که با اینترنت کم سرعت و متوقف می شوند. با جابجایی بیشتر سرویس های محاسباتی و داده ها به ابر ، اینترنت سریع ضروری است.

هرچند که این خبرها بد نیستند. استرالیا به عنوان یک مقصد مطلوب برای دانشجویان بین المللی بسیار رتبه بندی می کند. همچنین دسترسی دیجیتال به خدمات دولتی و سهولت در شروع کار را به خوبی نشان می دهد.

چرا استرالیا در حال لغزش است؟

استرالیا در مناطقی خاص شکایت پیدا کرده است ، و ما مایل نیستیم سرمایه گذاری کافی برای ساختن قابلیت دیجیتالی خود در مناطقی که ذکر شد سرمایه گذاری کنیم. “کافی” کلمه کلیدی است. این واقعیت که ما در پشت کشورهای دیگر هستیم ، به این معنی نیست که می توانیم بگوییم که به اندازه کافی سرمایه گذاری می کنیم.

گزارش CEDA نشان می دهد که یکی از دلایل اصلی برای کمبود سرمایه گذاری ، اختلاف بین دیدگاههای عمومی و کارفرمایان در مورد میزان نیاز آن است. صنعت نیاز بیشتری را نسبت به عموم مردم می بیند ، اما سیاست دولت به دلایل انتخاباتی گرایش به احساسات عمومی دارد.

بودجه محدود است و تعداد زیادی از صداوسیما برای سهم هزینه های دولت در رقابت هستند. این چرخ خزنده است که روغن را می گیرد.

قابلیت دیجیتالی ساختمان

پروژه های ملی سازی در مقیاس نیاز به یک رویکرد هماهنگ در بخش های دولتی و خصوصی دارند. ایجاد زیرساخت های فیزیکی برای تأمین نیازهای آینده در اصل با ساختن قابلیت های دیجیتالی کشور ، از جمله ایجاد فن آوری ارتباطات ، ابزاری برای پیشرفت دانش جدید و راه های استفاده از آن در اثر خوب ، متفاوت نیست. این مهم نیست از جاده ها ، نیروگاه ها و بیمارستان ها برای آینده کشور.

یک گفتگوی ملی

استرالیا باید در گفتگوهای ملی ، ایالتی و محلی در مورد اهمیت سرمایه گذاری در آینده دیجیتال ما مکالمه طولانی داشته باشد. ما باید در مورد همه راه هایی که R&D می تواند به نفع جامعه استرالیا باشد صحبت کنیم ، و به همین دلیل مشاغل نیاز دارند که از فناوری پیشرفته استفاده کنند.

بیشتر بیشتر بخوانید : حدود 50٪ خانه های سیدنی ، ملبورن و بریزبن قدیمی ترین فناوری NBN را دارند.

اگر در مورد رقابتی ماندن اجماع کسب نکنیم ، ما بیشتر از این عقب می مانیم و کشورهای ثروتمندتر تلاش های خود را تسریع می کنند. با گذشت زمان اقتصاد رنج می برد ، بیکاری افزایش می یابد و کیفیت زندگی کاهش می یابد. ترک فرزندان ما میراثی نیست.

ما در واقع یک کشور خوش شانس با منابع خود هستیم ، اما این تنها ما را در قرن بیست و یکم می خواهد. ما به خاطر نسل های آینده باید نوع جدیدی از شانس داشته باشیم و بازی دیجیتالی خود را هموار کنیم.

 

منبع: THE CONVERSATION

 

نوشتن نظر