لوگو نگین زاگرس
مریخ نورد ناسا ۲۰۲۰ با نام رسمی: استقامت
تکنولوژی

مریخ نورد ناسا ۲۰۲۰ با نام رسمی: استقامت

مریخ نورد به نام استقامت

 

برگزیدگان برنده انتخاب شده در مسابقه مقاله ای با نام “Rover” ناسا بود ، که تابستان گذشته آغاز شد. داوران داوطلبانه 28000 مدخل از کودکان اعم از مهدکودک گرفته تا دبیرستان ها را انتخاب کردند و 155 نیمه نهایی را انتخاب کردند. در ژانویه ، ناسا نود نهایی را اعلام کرد. (هشت نفر دیگر عبارت بودند از: شفافیت ، شجاعت ، استقامت ، استحکام ، نبوغ ، نوید ، سرسختی و چشم انداز.)

کنجکاوی. بینش، بصیرت، درون بینی. روح. فرصت ، “او نوشت. اگر به این فکر کنید ، همه این نام های مریخ گذشته مسیحی ویژگی هایی هستند که ما به عنوان انسان از آنها برخورداریم. ما همیشه کنجکاو هستیم و به دنبال فرصت هستیم. ما روح و بینش داریم تا ماه ، مریخ و فراتر از آن را کشف کنیم. اما اگر قرار باشد که مریخ نوردی خصوصیات ما به عنوان مسابقه باشد ، مهمترین چیز را از دست داده ایم. استقامت.”

استقامت که در آزمایشگاه پیشرانش جت ناسا در پاسادنا ، کالیفرنیا ساخته شده است ، هم اکنون در مرکز فضایی کندی در فلوریدا برای آماده سازی های نهایی قبل از پرتاب به فضا در ماه ژوئیه است. بخشی از جایزه الکس سفری برای تماشای این پرتاب است.

این نام بر روی صفحه ای قرار گرفته است که بازوی روباتیک مریخ نورد را از صخره ها محافظت می کند.

در حادثه ناسا با اعلام این نام ، الکس به یک سفر به فضا کمپ در هانتسویل ، علا ، و دیدن یک مدل غول پیکر از موشک کیوان 5 که در آنجا است ، اشاره کرد. وی گفت: “من یازده ساله آن را دیدم و فکر خود را از دست داد.” “من فوراً می دانستم که فضا کاری است که من در طول زندگی خود انجام می دادم.”

قرار است “استقامت” در 18 فوریه 2021 در مریخ فرود بیاید. ناسا قبلاً چهار مریخ نورد مریخ را با موفقیت فرود آورده بود. هیچ کشور دیگری این شاهکار را عملی نکرده است ، گرچه اتحاد جماهیر شوروی و چین مریخ نوردی روی ماه فرود آمده اند.

نام اکثر فضاپیماهای ناسا در مسابقات مقاله انتخاب نشده است.

در سال های اولیه خود ، ناسا نام های ساده ای را به فضاپیمای آمریکایی اعطا کرد: یک اسم گسترده با صدا به همراه یک عدد. هفت سرزمین برای بررسی سطح ماه بین سالهای 1966 و 1968 در آماده سازی برای فرود آمدن فضانوردان آپولو ، به طور پی در پی ، نقشه بردار 1 از طریق Surveyor 7 بودند. 1 و وایکینگ 2 دو زمینی بودند که ناسا در سال 1976 در مریخ به زمین نشست.

از آنجا که ناسا فضاپیماهای بیشتری را به مریخ اعزام کرد ، نام آنها مانند توصیف مارس گلوبال Surveyor و Mars Reconnaissance Orbit ، توصیفی تر شد.

بعضی از اسم ها اختصاری هستند (در بعضی موارد دستکاری های کلمات و حروف شکنجه شده). MAVEN Atmosphere Mars و Volatile Evolution است. InSight ، زمینی ناسا که در نوامبر 2018 در مریخ مستقر شد ، کوتاه کردن کاوش داخلی با استفاده از تحقیقات لرزه نگاری ، ژئودزی و انتقال حرارت است.

ناسا

اما برای کاشفان چرخ دار مریخ ، با شروع مریخ نورد مایکروویو در مأموریت Pathfinder در سال 1997 ، ناسا به کودکان مدرسه تبدیل شده است. برای پاتفایندر ، ناسا پس از سوژورنر حقیقت ، برده سابق که به موعظه رهایی و حقوق زنان به راه افتاده بود ، از پیشنهاد والری امبرویز ، که پیشنهاد نامگذاری آن Sojourner را داد ، دوست داشت.

چند سال بعد ، ناسا در تلاش بود تا دو مریختر بزرگتر را که به اندازه گاری های گلف بودند ، بفرستد. اینها مریخ اکتشاف مریخ بودند و ناسا از این دو به عنوان MER-1 و MER-2 یاد کرد. گیج کننده ، MER-1 نیز گاهی اوقات MER-B نامیده می شد ، و MER-2 نیز MER-A بود.

MER-1 و MER-2 از مشخصات سخت افزاری این دو روتر بودند ، در حالی که MER-A و MER-B به عنوان های مأموریت اشاره داشتند. MER-A اولین پرتاب و MER-B دوم بود.

نوشتن نظر