لوگو نگین زاگرس
اپل از اینتل خداحافظی می کند
تکنولوژی

اپل از اینتل خداحافظی می کند

اپل از اینتل خداحافظی می کند

 

به عنوان یکی از مهمترین تغییرات در اپل به مدت 20 سال ثبت شد.

 

اما در اخبار فناوری این هفته سؤال می کنیم که آیا اقدام به ترک اینتل و تکیه بر تراشه های خودش ، واقعاً چیزی برای مشتریان اپل تغییر خواهد داد.

در کنفرانس جهانی توسعه دهندگان (WWDC) در مورد مهمترین یادداشت افتتاحیه چیزهای زیادی وجود داشت.

پس از ارائه مجری در Cupertino HQ به صحنه آمد تا به ما بگوید که آنها “چنان هیجان زده” بودند تا نوآوری نرم افزاری جزئی را به ما نشان دهند ، چه خاطره هایی با ماسک صورت باشد و چه ویژگی Apple Watch که شما را در حین شستن دست هایتان انجام می دهد.

اما رویداد امسال از دو طریق بسیار متفاوت بود.

هیچ کس به کالیفرنیا سفر نکرد – جامبروی توسعه دهندگان امسال یک واقعه مجازی بود. و سخنرانی اصلی با خبرهای سخت افزاری بسیار بزرگی که توسط تیم کوک اعلام شد ، به پایان رسید و در آنچه او مکزیک واقعاً تاریخی برای Mac نامید ، بود.

در بزرگترین انتقال برای رایانه شخصی از زمان انتقال پردازنده Power PC به تراشه های Intel – پرده برداری شده در WWDC 2005 توسط استیو جابز – Mac اکنون قصد داشت به “سیلیکون اپل خود ما” رونمایی کند.

هیچ اشاره ای به ARM ، شرکت مستقر در انگلیس اما در حال حاضر متعلق به ژاپنی نشده است که طراحی تراشه های آن اکنون بر دنیای محاسبات موبایل حاکم است.

اما واضح است که به زودی مک ها – دقیقاً مانند آیفون ها و آی پد ها – بر اساس طراحی های ARM توسط پردازنده ها تغذیه می شوند.

مدتی به نظر می رسید که مک ممکن است از اهمیت خود محو شود ، زیرا اپل iPad را به عنوان رایانه ای که شما به آن نیاز دارید سوق داد.

اما کارولینای میلانزی از Creative Strategies می گوید که این اتفاق نیفتاده است و با داشتن یک پلتفرم مشترک تراشه به معنای انتقال برنامه های iOS به Mac ، به مصرف کنندگان می توان گزینه های جدیدی ارائه داد.

اکنون شما می توانید یک مک داشته باشید که احساس می کنید. یک Ipad دارید. بنابراین این امکان را برای تجربه مانند iPad در باز کردن یک عامل ایجاد می کند که در پایان روز چیزی است که مردم هنوز می خواهند ، که این یک عامل سنتی شکل لپ تاپ است.

با گذشت زمان ، بسیاری از شرکت ها از چندین عنصر اصلی محصولات خود برون سپاری می کنند.

آنچه که اپل بار دیگر انجام داده است نشان داده شده است که چگونه کنترل هر جنبه ای را که می فروشد ، کنترل می کند ، از سخت افزار گرفته تا نرم افزار و محیط خرده فروشی که در آن مصرف کنندگان با مکینتاش و آی پد ، اپل ساعت و آیفون های خود روبرو هستند.

حتی هنگامی که بسترهای نرم افزاری مانند فروشگاه App را برای توسعه دهندگان خارجی باز می کند ، کنترل دقیق آن چه را که در فروش است – اعمال می کند – و سالم به نظر می رسد.

کارولینای میلانزی به این حرکت اشاره دارد و به کاربران اجازه می دهد مرورگر پیش فرض یا کلاینت ایمیل را برای یک برنامه تغییر دهند ، به عنوان چیز دیگری که به توسعه دهندگان لطف می کند.

این ، مانند بسیاری از نوآوری های دیگر که در WWDC نشان داده شد ، توسط انجمن اندرویدی مورد استقبال قرار گرفت.

بار دیگر به نظر می رسید که اپل دیر به مهمانی رسیده است ، ویژگی هایی را که سالها پیش در سیستم عامل رقیب پیشگام بود ، به آن اضافه کند.

این باعث نگرانی تیم کوک و تیمش در کوپرتینو نخواهد شد.

اپل همیشه به دلیل ابتکار عمل در نوآوری بودن ، پاسخ غرور آمیزی را هنگام فکر کردن و در زمان مناسب داده است.

با افزایش سهم جدید این هفته قیمت جدید دوباره احساس می شود که این استراتژی بار دیگر تکرار شد.

نوشتن نظر